Studentu padome ir brīvprātīga personu apvienība, kas apvieno un pārstāv divdesmit sešu Latvijas koledžu asociācijā esošo mācību iestāžu studējošo pašpārvaldes, par savu mērķi izvirzot studentu kā nozīmīgas sabiedrības sociālas grupas tiesību un interešu ievērošanu.

7.11.2017. Rīgā notika LKA SP dibināšanas sanāksme, kurā tika pieņemti organizācijas statūti un ievēlēta valde.

SP savu mērķu izpildei veic sekojošo:

- delegē savus pārstāvjus darbam valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju koleģiālajās lēmējinstitūcijās;

- veicina sadarbību ar Latvijas un ārvalstu organizācijām izglītības, zinātnes un sporta jomās;

- izplata informāciju par koledžās studējošajiem aktuāliem notikumiem, norisēm un problēmām;

- aktīvi pauž studējošo viedokli, nostāju un attieksmi, t.sk. publiskajā telpā;

- organizē kultūras, izklaides un izglītojošus pasākumus;

- sadarbojas ar Latvijas Studentu apvienību.

c6bbf8f87243697ce35274de3f7f83cf 450x310

Adrese: Kronvalda bulvāris 1A 

Rīgā, LV-1010

Tālr.: 67508863, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

RV

Latvijas Koledžu asociācijas Studentu padome 2019.gada 15.februārī aicināja ikvienu koledžas studentu (gan tos, kam otra pusīte jau ir, gan brīvos un ne tik brīvos) nosvinēt svētkus kopā ar draugiem. Valentīndiena iekrita ceturtdien, tāpēc, lai visi varētu kārtīgi atpūsties, balle notika piektdienas vakarā Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā.
Pasākumu kuplināja grupa "Taktsmērs", DJ "WNTD", darbojās fotosalons, konkursu uzvarētāji tika pie balvām un dejas turpinājās līdz rīta gaismai.

Latvijas Koledžu asociācijas Studentu padome 2018. gada 18. oktobrī aicināja republikas koledžās studējošos uz radošajām darbnīcām Ogrē. Šoreiz diskusijās un domu apmaiņā par augstāko izglītību piedalījās 22 dalībnieki. Radošo darbnīcu ietvaros jauniešiem bija iespēja dalīties ar savu pieredzi un informēt par studentu aktivitātēm, par sabiedriskajām norisēm koledžās,  izsakot to ar dažādām metodēm un darbiem radošajās grupās.

Apmācību laikā tapa daudzveidīgas idejas, arī konkrēti risinājumi pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības kvalitātes uzlabošanai un mācību iestāžu infrastruktūras sakārtošanai.
            Studentu padomes aktīvisti tikšanās noslēgumā apkopoja arī ierosinājumus turpmākajam darbam:

  • starptautiskā sadarbība (ar pasniedzējiem, studentiem, koledžām ārzemēs);
  • dalība republikas koledžās notiekošajās pētniecisko darbu konferencēs;
  • regulāra informācija par studentu pasākumiem koledžās;
  • iespēja apmeklēt lekcijas citās koledžās,
  • viesstudentu pieredzes apmaiņa.

Runājot par problēmām, klātesošie minēja studentu skaita samazinājumu vairākās koledžās, akcentēja nepieciešamību pēc jaunajām tehnoloģijām studiju procesa apguvē, kas radītu daudz efektīvāku un studijām patīkamāku vidi.

Studiju gada ietvaros Latvijas Koledžu asociācijai ir iecere organizēt konferenci, kurā tiks aicināti piedalīties tieši pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programmās studējošie, lai varētu dalīties ar saviem pētījumiem, diskutēt par aktuāliem izglītības jautājumiem. Studentu padomei ir ideja – vēlreiz noorganizēt radošās darbnīcas par augstākās izglītības un studējošo aktualitātēm, bet nu jau klātesot un iesaistoties lielākam koledžu studentu skaitam.

Lāsma Runcīte

LKA SP valdes locekle

tn sp2018

Studentu padome

LATVIJAS KOLEDŽU ASOCIĀCIJAS
STUDENTU PADOMES STATŪTI SKATĪT ŠEIT.